Kolagen rybi

Białko strukturalne wypełniające kości, stawy, chrząstki, ścięgna i skórę, z racji nietoksyczności i biozgodności wykorzystywane jest w medycynie, farmacji i kosmetologii. Początkowo pozyskiwana substancja była pochodzenia wołowego lub wieprzowego. Po zsyntezowaniu trafiał do produktów o działaniu ujędrniającym i przeciwzmarszczkowym. W zabiegach medycy estetycznej używany był jako wypełniacz tkanek. Jednak jego jakość wciąż nie była tak skuteczna, jak oczekiwano. Rozwiązaniem problemu stał się kolagen rybi. Jest chętnie stosowany na twarz i skórę, ponieważ jego struktura jest najbliższabiałku fibrylarnemu zawartemu w ciele człowieka.

Dlaczego warto go stosować?

Uzupełnienie niedoboru kolagenu w organizmie, którego z wiekiem ubywa, wymaga odpowiedniej suplementacji. Można poszukiwać źródeł tego białka w diecie, jednak zbilansowanie dobrze dobranego jadłospisu i odpowiednia podaż jest kwestią trudną do osiągnięcia. Kolagen naturalnie występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego: w podrobach, kurzych łapkach, galaretach mięsnych i galaretkach owocowych, gotowanych i sproszkowanych chrząstkach. Pożywienie to jest tuczące, a przyswajalność anaboliczna białek kolagenowych jest niezadowalająca. Rozwiązaniem problemu jest sięgnięcie po suplement, który jest w stanie uregulować poziom substancji bez obciążania układu trawiennego. Kolagen rybi to związek, który jest najlepiej przyswajany i najefektywniej przenika do komórek.

Struktura trójhelisy sprawia, że bliźniaczo przypomina substancję zawartą w organizmie człowieka. Efekty kuracji kompleksem zawierającym to białko są nieporównywalnie lepsze od pochodnych innych zwierząt. Przez to, że ma mniejszą masę cząsteczkową, jego biodostępność i adsorpcja są znacznie lepsze. W kolagenie morskim najistotniejszą rolę odgrywa prolina i glicyna. Obydwa aminokwasy wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Pierwszy ze związków stymuluje syntezę białka fibrylarnego. Poza tym, że kolagen rybi działa odmładzająco na skórę i twarz, jego spożywanie wiąże się z lepszym stanem kości i stawów.

Kto powinien go uzupełniać?

Ze względu na to, że kolagen rybi dobrze się wchłania, jest bezpieczny dla organizmu, a jego pochodzenie jest naturalne, mogą go przyjmować różne grupy wiekowe. Kolagen pozyskiwany z ryb to czyste białko, które przenika przez naskórek i regeneruje głębokie warstwy skóry właściwej. Produkowany jest z kręgosłupów, strun grzbietowych, pęcherzy pławnych, łusek i skór. Produkt polecany jest dla kobiet, które chcą zatrzymać proces starzenia organizmu, szukają produktów anti-age. Pomoże zwalczyć niedoskonałości cery osobom w młodym wieku, uporać się z wypryskami i trądzikiem. Panie w czasie menopauzy będą zadowolone z efektów usuwania przebarwień, które mogą wystąpić w tym okresie. Seniorzy, stosując kompleks, zdecydowanie poprawią układ ruchu. Sportowcy zadbają o wzmocnienie stawów.

Wybrane dla ciebie

Beautyllagen
award img

Beautyllagen

Suplement diety 30 saszetek
129 PLN
Promocja
-5%
bestseller
Beautyllagen 60
award img

Beautyllagen 60

Suplement diety 60 saszetek
245 PLN
Promocja
-10% !
Beautyllagen 90
award img

Beautyllagen 90

Suplement diety 90 saszetek
348 PLN