Kolagen na włosy – jak stosować i czy pomaga?

Kolagen to naturalne białko, zbudowane z aminokwasów, któremu przypisuje się odpowiedzialność nie tylko za elastyczność, jędrność, sprężystość czy napięcie skóry. Aminokwasy Kolagenowe występuje również w białkach włosa. Te substancje są wytwarzana w organizmie, ale wraz z wiekiem efektywność procesu ich syntez spada co może skutkować tym, że włosy mogą być osłabione i zacząć wypadać. Czy warto więc skorzystać z suplementacji kolagenu?

Co zrobić, kiedy pasma stają się suche, cienkie, pozbawione blasku albo zaczyna ich ubywać? Jakie znaczenie ma kolagen do picia na włosy? Dowiedz się, czym jest proponowany przez nas Beautyllagen. Jak stosować ten suplement diety?

Kolagen – co to jest?

Zalicza się go do białek występujących w ludzkim organizmie. Kolagen to jeden ze związków, którym przypisuje się udział w tworzeniu struktury komórek, kości i tkanek. Kolagen to białko zbudowane z: Aminokwasów. One są potrzebne do produkcji keratyny, czyli białka biorącego udział w tworzeniu włosów, w tym również unikalnych aminokwasów takich jak prolina hydroksyprolina, które występują w białkach strukturalnych

Suplementacja kolagenem moze zatem wpływać również na kondycje włosów. Uważa się, że spożywanie kolagenu nadaje im odporność na czynniki zewnętrzne i sprężystość. Przypisuje się mu wpływ na zdrowy wygląd i świetną kondycję pasm. Mówi się też, że niedobór i naturalny ubytek tej substancji w niektórych przypadkach mogą doprowadzić nawet do łysienia. Z tych względów kolagen wykorzystywany jest w kosmetykach i środkach pielęgnacyjnych: kremach, maskach, serach do twarzy i na włosy. Znajduje się także w suplementach diety, takich jak Beautyllagen do picia.

Gdzie występuje kolagen?

Najwięcej jest go w takich daniach jak np. rosół czy galaretki mięsne i rybne. Kolagen króluje przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego, w tym podrobach, salcesonie itp. Poza tym znajduje się też w jajkach.

Warto jednak pamiętać, że przyswajalność tego białka uzależniona będzie od obróbki termicznej poszczególnych artykułów spożywczych. Zawsze też można wesprzeć się suplementacją w postaci wspomnianego już produktu do picia Beautyllagen.

Jakie znaczenie ma kolagen dla włosów?

Ludzkie włosy to nic innego jak giętkie zrogowaciałe włókna, powstające z komórek naskórka stworzonych przede wszystkim z białka. Dlatego ich kondycja może w dużej mierze zależeć od tego, czy w organizmie występuje niedobór protein. Suplementacja kolagenem daje możliwość dostarczania substancji budulcowych białek włosów do cebulek.

Takie zabiegi jak suszenie gorącym powietrzem, prostowanie, farbowanie czy stylizacje fryzjerskie osłabiają strukturę włosów. Pocieranie ręcznikiem, noszenie mocno spiętych lub czesanie bardzo poplątanych pasm również wpływa negatywnie na ich kondycję. Podobne efekty niosą za sobą też wysoka temperatura i silne promienie UV w lecie – niszczą zewnętrzne powłoki ich łusek, a przez to stają się one podatniejsze na uszkodzenia.

Na utratę omawianej substancji mają mieć wpływ także:

 • wiek,
 • czynniki stresowe,
 • zła dieta,
 • zwiększona aktywność fizyczna,
 • palenie papierosów,
 • spożywanie dużych ilości alkoholu.

Przyjmuje się, że średnio od 25. roku życia proces zmniejszania się ilości kolagenu w organizmie znacząco przyspiesza. Jego produkcja może też maleć w czasie menopauzy i przekwitania oraz wówczas prowadzić do pogorszenia się np.:

 • wiek,
 • stanu skóry i paznokci,
 • wzroku,
 • funkcjonowania organów wewnętrznych.

Twierdzi się, że niedobór tej substancji może skutkować również osłabieniem kości i zębów oraz do łamania i wypadania włosów. Z kolei odpowiednia ilość białka może sprawić, że staną się one mocniejsze i wizualnie grubsze.

Beautyllagen – kolagen do picia na włosy

Ten suplement diety ma formę płynną i może być stosowany m.in. na stawy. Kolagen do picia na włosy Beautyllagen w swoim składzie ma takie substancje, jak:

 • siarka OptiMSM,
 • witamina C,
 • kwas hialuronowy,
 • biotyna.

Podstawowy składnik pozyskiwany jest z rybiego surowca, a połączenie go z wyżej wymienionymi substancjami sprawia, że można traktować go jako odżywczy koktajl do picia. Preparat ten przyjmuje się w formie napoju zgodnie z zaleceniami, które znajdują się na opakowaniu.

Jak kolagen do picia może wpływać na włosy?

Jest to zawsze indywidualna kwestia. Stosowanie kolagenu do picia Beautyllage może przynieść następujące efekty dla włosów:

 • odżywienie,
 • wsparcie procesów odbudowujących ich strukturę,
 • zniwelowanie nadmiernego wypadania włosów,
 • wzrost,
 • zapobieganie przed przesuszeniem kosmyków,
 • wsparcie regeneracji mieszków włosowych.

Przyjmowanie kolagenu do picia może też pozytywnie wpłynąć na skórę i paznokcie.

Jak można stosować kolagen na włosy?

Proponowany przez nas suplement diety Beautyllagen jest dostępny w proszku. Należy go rozpuścić w chłodnej wodzie (lub innym płynie) i wymieszać. W takiej formie nadaje się już do picia bezpośrednio po przygotowaniu. Na opakowaniu jest także podana dzienna dawka kolagenu w postaci hydrolizatu.

Wypadanie włosów jest procesem naturalnym, który odbywa się codziennie. Jednak kiedy podczas mycia, czesania albo na ubraniach zaczyna się pojawiać się ich znacznie więcej niż zwykle, wówczas może to oznaczać, że nie są w dobrej kondycji. Możesz wówczas rozważyć przyjmowanie suplementu diety Beautyllagen do picia. Efekty stosowania go są uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu. Należy pamiętać, aby przed przyjęciem go zapoznać się z zaleceniami producenta.

Wybrane dla ciebie

Beautyllagen
award img

Beautyllagen

Suplement diety 30 saszetek
129 PLN
Promocja
-5%
bestseller
Beautyllagen 60
award img

Beautyllagen 60

Suplement diety 60 saszetek
258 PLN 245 PLN
Najniższa cena w ostatnich 30 dniach 258 PLN
Promocja
-10% !
Beautyllagen 90
award img

Beautyllagen 90

Suplement diety 90 saszetek
387 PLN 348 PLN
Najniższa cena w ostatnich 30 dniach 387 PLN

Komu zaleca się stosowanie kolagenu na włosy?


Substancja może okazać się pomocna dla osób doświadczających oznak starzenia się włosów, takich jak utrata elastyczności i gęstości, a także intensywność wypadania, przekraczająca normalne poziomy. Osoby poddające je częstym zabiegom chemicznym lub cieplnym, które mogą degradować naturalne białka, również mogą skorzystać na stosowaniu kolagenu. Ponadto kobiety po okresie ciąży i menopauzy, kiedy naturalna produkcja tej substancji może być zmniejszona, mogą zaobserwować korzyści z jego używania. 

Warto jednak zaznaczyć, że zdrowie włosów to kwestia indywidualna. U niektórych stosowanie białek zwierzęcych dobrze się sprawdza i przynosi widoczne rezultaty. U innych natomiast – może powodować nadmierne obciążenie i przetłuszczenie. Dlatego obserwuj, w jaki sposób kolagen (rybi lub inny, np. wołowy) działa na Ciebie.  


Jak długo można stosować kolagen na włosy i czy warto robić przerwy?  


Zaleca się używanie substancji przez okres minimum 2-3 miesięcy, aby móc zauważyć widoczne efekty wzmocnienia i poprawy kondycji – zwłaszcza jeśli chodzi o nadmierne wypadanie włosów. Po tym czasie rekomenduje się zrobienie miesięcznej przerwy, która pozwoli organizmowi na ocenę naturalnej zdolności do wytwarzania kolagenu.  

Po minimum 30 dniach można rozważyć kontynuację suplementacji – w zależności od indywidualnych potrzeb i efektów obserwowanych po pierwszym cyklu. 


Czy można łączyć kolagen na włosy z innymi suplementami?  


Istnieją substancje, które można wprowadzić podczas stosowania białek. Kolagen na włosy może być stosowany z biotyną lub cynkiem, ponieważ składniki te wspierają kondycję włosów. Należy jednak zachować ostrożność i nie przekraczać zalecanych dziennych porcji wskazanych na etykiecie. Optymalnym rozwiązaniem jest skonsultowanie suplementacji z lekarzem lub dietetykiem, który na podstawie analizy jadłospisu i stanu zdrowia może dostosować i zalecić konkretny program uzupełnienia diety.